Turnaje 2017

Kvalifikace KH kraje 2017 (debly)

V sobotu 5.8. se na trutnovských kurtech odehrála deblová kvalifikace královéhradeckého kraje na MČR neregistrovaných tenistů do Prostějova 2017.
Bojů o 4 místa na závěrečný turnaj do Prostějova se zúčastnilo 12 párů ze širokého okolí. Hráči se museli prokousat boji ve skupinách a následně KO systémem až do vytoužených posledních kol turnaje. Počasí nám letos přálo a na čtvrtfinále nás pořádně nastartoval pikantní gulášek.

Po neúspěšném boji ve skupinách, si v zápasech útěchy spravil chuť jediný mixový pár Ondra Tománek s Anetou Bulíčkovou, kteří vyhráli své 3 poslední zápasy a vedlejší soutěž tak ovládli. O 3. místo si to rozdali pardubické dvojice a byl to boj v kterém až v tiebreaku vyhráli Petr Škůrek a Honza Vašíček nad Jirkami Střílkem a Lohniským. V turnaji si také skvěle počínala nově složená dvojice dvou posledních singlových finalistů z Rekreant Cupu 2017 Oldy Martince z Trutnova a Marcela Dobreva z Hradce. Kluci po 5-ti vítězných duelech dosvištěli až do finále, ale tam se jim zápas nepovedl a podlehli hladce deblovým specialistům z Hostinného. Martin Šneberk a Honza Doubal tak při 4. deblové účasti v Trutnově vyhráli již svůj 3. titul.
4 nejlepší páry si tímto turnajem zajistily nominaci na mistroství ČR do Prostějova!

Olda Martinec

Noční debly

V pátek 30.6. jsme si v 10 párech zahráli další ročník našeho oblíbeného nočního turnaje na dvou osvětlených kurtech u Hotelu Davídek. Turnaj jsme začali v 17:00 a finálový zápas skončil pár minut před 4. ranní hodinou a domů jsme se tak dostali již za svítání. Déšť nás naštěstí minul, ale o teple jsme si letos mohli nechat zdát (12 C). Grilovali jsme o 106 a nálada byla výborná.

Dvojici Martina Hrudíka a Zdendy Čurdy se povedl famózní obrat v semifinále, kdy obátili ze stavu 2:5 na 7:5 na úkor další favorizované dvojice Davídek-Kolbe. Ve finále již však nestačili na pořád se lepšící dvojici z Hostinného Honza Doubal a Martin Šneberk, kteří tak při druhé deblové účasti opět triumfovali!!!

Olda Martinec

Květnový Rekreant Cup

V sobotu 13.5. jsme si konečně poprvé v sezóně zahráli venku, ale počasí nám dalo pořádně zabrat. Dvě deštivé přeháňky nás vyhnali z 6 ti kurtů v areálu do areálu Hotelu Davídek, kde jsme přeci jenom kolem 19:30 hod. dohráli finnálový mač. Rekordní květnová účast 21 hráčů nám umožnila rozdělit hráče do 7 skupin po 3 a z toho 16 hráčů postupovalo do osmifinále. Náladu nám nezkazilo ani šílené počasí a delší přestávky jsme vyplnili guláškem a odpočinkem mezi sety.

Filip Rapan po celý den nepoznal hořkost porážky a zaslouženě si nejlepším výkonem ve finále s velkým překvapením turnaje Honzou Všetečkou ze Dvora vyhrál svůj první letošní singlový titul. Oba hráči předváděli úchvatný tenis!!!
Největším překvapením turnaje byl výkon Zdeňka Čurdy, který i přes dvě porážky ve skupině se dostal až do boje o poháry, kde ho nakonec ale porazil Peca Černý.
Zdeněk získal skalp vítězů skupin Martina Mádleho v osmifinále a ve čtvrtfinále vyprovodil Oldu Martincovýho dokonce zlověstným kanárem !!! Zdendo to byl teda...

Olda Martinec

Velikonoční deblík

O víkendu 22.4. jsme se původně chystali na první venkovní debly, ale počasí se postavilo proti a tak jsme se ve 12 dvojicích sešli ve sportovní hale u T.Davídka a zahráli si dobrý tenis. Přivítali jsme mezi sebou nové dvojice z Jilemnice a z Hostinného. Já jsem si po půl roce lenošení konečně mohl vyzkoušet, jaký je to být na kurtě mezi kamarády. Páry jsme rozdělili do 3 skupin po 4 a svedl se obrovský boj o 8 postupových míst.

Celý turnaj byl nesmírně vyrovnaný a až do posledního zápasu ve skupinách nebylo jasno, který pár postupuje do čtvrtfinále. Jediný pár Petr Kolbe-Lukáš Vincenc si ve skupině neuhráli ani bod a se skórem gamů 1/16 „šetřili síly“ na boj v útěše, kde pak přehráli pár Ittner Kořísek. Do finále se dostala očekávaná dvojice Filip Rapan-Tomáš Kolomý, která ale tentokrát nestačila na hostující pár z Hostinného. Honza Doubal a Martin Šneberk tak “na podruhé již bez křečí“ si mohli vychutnat...

Olda Martinec

Březnový deblík

V sobotu 25.3. se 7 deblových párů sešlo ve sportovní hale Hotelu Davídek k posledním halovým deblům. Jelikož spousta hráčů bylo mimo dostalo se i na novou dvojici z Hostinného - Roman Pham a Jirka Horní a všichni hráči si tak zahráli systémem každý s každým 6 náročných zápasů na 1 set. Po úpickém řízku se 4 mi knedlíky se všem již těžko dohrávalo, ale napětí bylo až do posledního kola.

Před posledními 6-tými zápasy měly 3 dvojice skóre 4/1 a stejnou šanci na vítězství. Vrchlabská dvojice Tomáš K. s Jirkou J. nestačili na domácí dvojici T.Davídek - A.Korbel a museli se tak spokojit s výborným druhým místem. Hůře dopadla výborně hrající, nově sestavená dvojice Olda Vágner s Pecou Černým, kterým chyběly dva míčky od triumfu v turnaji. Porážka v Tie breaku s dvojicí Filipa Rapana s Tomášem Kolomým je odsunula bohužel až na 4. místo. Mladé pušky Filip Syrovátka a David Korbel si v posledním kole poradili bez problémů s párem Malina-Čurda 6:2 a tím obhájili své vítězství z posledního únorového turnaje.

Olda Martinec

Únorový trojboj

V sobotu 25.2. jsme se sešli v 8 párech k dalšímu tenisovému turnaji. Přivítali jsme mezi sebou nové páry a staronové dvojice, které již delší dobu pauzírovaly. Dvojice A+D Korbelových konečně pochopila, že hrát společně není ta nejlepší volba a ono to zacinkalo a hnedka napoprvé a dvakrát...

Ve čtvrtfinále si dvojice veteránů Oldy V. a Ládi G. smlsla na do té doby výborně hrající dvojici Malina-Kužel a postarali se tak o velké překvapení. V semifinále se obrovská bitva odehrála mezi synem a otcem Korbelovýma. Dvojice mladíků Filipa S. a Davida K. odvrátila dva mečboly, aby se nakonec radovala z postupu na úkor velezkušených matadorů Tomáše D. s Alešem K. Z druhé strany pavouka se do finále dostali naši pinpongálisté Zdenda s Tomášem, kteří již ve finále na precizní hru dvou mladých závodních hráčů nestačili. A tak se nejmladším vítězem turnaje stala nově sestavená dvojice Filip Syrovátka a David Korbel, kterým moc gratulujeme...

Olda Martinec

Lednový deblík

V sobotu 21.1. jsme se sešli k prvnímu deblovýmu turnaji v novém roce ve sportovním areálu u T. Davídka. Sešlo se nás 8 párů a z toho 5 párů hrálo v novém složení. Přivítali jsme mezi sebou nejmladšího účastníka našich turnajů Ríšu Ferkla (15), který vytvořil dvojici s Martinem Hrudíkem. Na turnaj nám dorazily dva páry ze Dvora a nevedlo se jim vůbec špatně. V pauzách jsme si zafandili našim tenistům a biatlonistům a v dobré náladě jsme pak pokračovali na afterparty u Libora na stadiónu až do pozdních hodin...

Závoďáci Martin Hrudíku s Ríšou Ferklem po vyrovnaných bojích v semi a ve finále shodně 6:4 zakončili celý turnaj bez porážky a zaslouženě si odnesli poháry za první místo.
Celý turnaj podávala také výborné výkony dvojice Radka Maliny s Romanem Brandejsem, kterým pohárek utekl až po velké bitvě, když již vedli v boji o 3. místo 4:1... tak kluci třeba příště to vyjde...

Olda Martinec

 


Turnaje 2016

Vánoční trojboj

V sobotu 17.12. jsme si zahráli další ročník Vánočního trojboje ve sportovním areálu Hotelu Davídek. Sešlo se nás 10 párů a úroveň hry v tenise, ping-pongu či badmintonu byla vysoká a vyrovnaná. Od ranní snídaně, přes výborný oběd a spoustu přinešených dobrot o nás bylo výborně postaráno. Hrálo se ve dvou skupinách po 5 párech a jenom poslední ve skupině nepostupovaly do čtvrtfinálových bojů.

Ve finále se potkaly dva nejlepší páry dne, a i když ping-pongový specialisté Zdenda s Tomášem po dvou disciplínách prohrávali jen o jeden míček, Mirečkové si při tenise vybudovali bezpečný náskok a svůj již třetí titul v řadě si nenechali vzít. Mirda s Mirdou prohráli v průběhu dne jenom jeden ping-pongový mač proti profíkům ve finále, ale jinak nikomu nedali žádnou šanci. Úspěšnost jejich tenisového servisu byla hluboko nad 70 procenty... prostě kluci super výkon!!!

Olda Martinec

Listopadový deblík

V sobotu 26.11. jsme se sešli k prvním halovým deblům v této zimní sezóně a povedlo se nám vytvořit 10 výborných deblových párů. Já si pro letošní halovou sezónu dávám pauzu kvůli operovanému kolenu a tak se mohu naplno věnovat organizaci. Ze sportovních hráčů si turnaj zahráli Tomáš Davídek, Martin Hrudík, Tereza Orlowská a jelikož ve dvojici Korbelů chyběl pro nemoc Aleš, tak si David 2 zápasy zahrál se svým trenérem Petrem Vaníčkem. Z pětičlenných skupin postupovaly 4 dvojice do čtvrtfinále a o zajímavé výsledky nebyla nouze.

Ve dvou setech nám Váňa všem ukázal, že ač mu je už 50, tak jeho ruka je neomylná a jeho servis kolem 200 km/h opravdu nechytatelný... tak díky trenére za pěknou lekci!!!
Největším překvapením turnaje se stalo vítězství Davida Kobelovýho a Radka Maliny nad favority turnaje Pecou Černým a Marcelem Dobrevem 6:0 (za poslední 2 roky když Marcel přijel, tak vyhrál).
Nejlepší deblová dvojice Filip s Tomášem mezi neregistrovanými u nás pak vyfasovala ve finále kanára od již ostříleného „pinpongo-tenisového“ páru Zdeňka Čurdy a Martina Hrudíka.
Kluci nebrali ohled na Filipovi 38. narozeniny a zápas dlouho neprodlužovali, to aby se mohlo jít dříve slavit do hospůdky... a slavilo se a panákovalo ve velkém až do rána...

Olda Martinec

Memoriál Honzy Romančáka

Zase po roce jsem se sešli ve středu 28.9. na příjemném turnaji v Horním Maršově, kde kamarádi z Habru se o nás starají vždy přímo královsky. Počasí bylo po ránu sychravé, ale sluníčko nám přes den přisvítilo a vítr nás pořádně při hře potrápil, takže klasický horský podzim. Koláče, buchty, párečky a gulášek nám proto přišel náramně vhod. 12 hráčů se rozdělilo do 3 skupin po 4, hráli jsme na jeden rychlý set a od čtvtfinále na klasický set KO systémem až do finále.

Rozhodujícím momentem turnaje bylo zranění kolene Oldy Martince ve 2. zápase skupiny.
Olda pak nastoupil s velkým handikepem do čtvrtfinále a semifinále, kde doslova doskákal do finále o jedné noze po urputných bitvách. Odpočatý Filip se postupně rozehrál k výborným výkonům a ve finále Oldovi nedal šanci a zápas vyhrál hladce 6:1.

Olda Martinec

REKREA OPEN

V sobotu 24.9. za krásného slunného počasí jsme byli dvořštími pořadateli pozváni na singlovo-deblový turnaj, který měl ve Dvoře dlouholetou tradici.
V posledních letech byl turnaj pouze pro klubové hráče, ale od letošního ročníku se ho mohou zúčastňovat už i „přespolní“. Turnaje se zúčastnilo 24 hráčů a hrálo se pavoukovým a následně po porážce útěchovým systémem až do finále.
V deblu Olda a Kačka Martincovi nestačili na domácí pár, ale v singlu se Olda prodrápal až do finále, kde svedl urputnou bitvu s místním Petrem Šulcem.
Ve finále se hrál napínavý tenis, Olda za stavu 5:4 a 40:0 měl Petra již na lopatě, ale Petr směrem k divákům v té chvíli vypustil hlášku: “A teď to celý vyhraju!!!“.
Se štěstím odvrátil v 10 gamu 5 mečbolů a stav zápasu obrátil ve svůj prospěch na 6:5 a 40:30, ale mečbol neproměnil a tak se rozhodovalo v závěrečném Tiebreaku, kde Olda si už vítězství nenechal vzít a mohl tak oslavit první vítězství na dvorském Rekrea Open.

Olda Martinec

Prostějov

Od pátku 9.9. do neděle 11.9. se v Prostějově konalo Mistrovství ČR neregistrovaných hráčů s mezinárodní účastí.
Z našeho klubu se na turnaj nominovali dva deblové páry a jeden singlista.
Jelikož Petr Černý se z turnaje omluvil Olda Martinec hrál s Michalem Štejnarem a druhým párem byla dvojice Martin Schubert s Romanem Fizérem. V singlu se Oldovi dařilo zejména v pátek kde dvakrát vyhrál a jednou prohrál. Postoupil mezi 32 nejlepších, ale tam prohrál s domácím Jardou Svobodou, který se dostal mezi nejlepších 8.
V deblech se ani jednomu páru nepovedlo postoupit ze skupiny s bilancí 1:2.
V sobotu v útěše pak oba páry vypadly se stejnými soupeři v 1. respektivě 2. kole.
Pořadatel turnaje Dan Malý ukecal do debla Katku Martincovou, která si musela koupit nové tenisové botky, poněvadž s hraním nepočítala. S partnerkou vybojovaly v deblové útěše pěkné 3. místo a jako jediná zástupkyně našeho odílu si tak z Prostějova odvezla pohár i s dárkem.
Sobotní raut s muzikou a fandění při finále US Open Karolíně Plíškové bylo něco neopakovatelného. V neděli jsme shlídli ještě semifinálové a finálové zápasy a výlet byl u konce... tak zase za rok v Prostějově... tenisu zdar.

Olda Martinec

Trutnov Rekreant Cup (dvouhry)

O víkendu 17.-18.9. se konal na trutnovských kurtech další ročník oblíbeného singlového turnaje.
I přes šílené předpovědi se ve 4 skupinách představilo 16 hráčů, kteří si zahráli tři rychlé sety a od osmifinále pak bojovali KO systémem až do finále.
Počasí nám dovolilo hrát až do 14:30, ale následná průtrž nám turnaj protáhla až do neděle, kdy od 14:00 jsme dohrávali semifinále.

V semifinálových bojích již Martin Hatala z Přelouče na domácího Filipa Rapana nestačil, ale jinak zahrál super turnaj. Ve druhém vyrovnaném semifinále si Honza Šálek z Uherského Hradiště podvrtnul koleno za stavu 4:4 a při další shodě soupeři podal ruku. Finále bylo tak rize domácí a Olda se dostal z nepříznivého stavu 1:3 a 15:40 až do vedení 5:3 nad Filipem. V závěrečném gamu Oldovi pomohly dvě prasátka a po velkém boji nakonec zápas dotáhl až do vítězného konce 6:4.
Velký turnaj také odehrál místní tenisový nestor Olda Vágner, který poznal porážku až ve svém 5.zápase, kde mu o kousek unikl postup mezi nejlepší 4.

Olda Martinec

Mistrovství Královéhradeckého kraje (dvouhry)

Poslední červencovou sobotu se v Trutnově konal výborně obsazený tenisový turnaj jednotlivců, kde semifinalisté si mohli zajistit postup na zářijové mistrovství do Prostějova.

Za krásného slunného počasí se 18 hráčů popralo nejprve ve skupinách a následně v KO systému na jeden set o pěkné ceny. Hradecké finále mezi Marcelem Dobrevem a Lukášem Jiroutem poskytlo divákům výborný tenis a pro Marcela již třetí vítězství v Trutnově za sebou.

O největší překvapení turnaje se postaral domácí hráč Olda Martinec, který na několikátý pokus porazil svého kamaráda a velkého favorita turnaje z Mnichova Hradiště Michala Štejnara ve čtvrtfinále 6:1. Po urputném boji pak vyhrál s Lukášem Havlíčkem zápas o 3. místo 7:5 a kvalifikoval se tak na závěrečný turnaj sezóny.

Olda Martinec

Mistrovství Královéhradeckého kraje (čtyřhry)

V trutnovském tenisovém areálu, který prochází celkovou rekonstrukcí se v sobotu 16.7. odehrála kvalifikace na MČR neregistrovaných hráčů do Prostějova. Bohužel se i přes krásné slunečné počasí sešlo jenom 7 deblových párů. Malý počet účastníků nám tak dovolil odehrát turnaj systémem každý s každým na jeden vítězný set. Každá dvojice si tak odehrála svých 6 setů a kdo jich vyhrál nejvíce, bral pěkné poháry za umístění a 3 Krakonoše (pivko) k tomu. První čtyři nejlepší dvojice tak splnily podmínky kvalifikace a mohou se těšit na zářijové mistrovství do Prostějova.

Dvojice Jirka Střílek s Michalem Kolářem v prvních dvou zápasech sice musela otáčet nepříznivé stavy 4:5 a 1:4, ale v průběhu turnaje se rozehrála k výbornému výkonu, když nadělila dvoum párům kanára a bez porážky tak dokráčela k vítězství. Kluci gratulujeme !!!

Momenty turnaje:
Domácí Filip s Daliborem vyfasovali od pozdějších vítězů kanára (0:6) a tribuna je za jejich výkon odměnila operním songem: Proč bychom se netěšili...
Poslední zápas turnaje se hrál na ostří nože o 2. místo v turnaji a v zápalu boje si dvojice nesdělovaly průběžné stavy a tak dvojice z Jablonného nad Orlicí byla velice překvapena v koncovce že prohrává 5:6, když se domnívala, že je ve vedení 6:5... zápas tak po výměně názorů již jen odchodila a prohrála 5:7.... naštěstí se pak všechno později vysvětlilo a kluci příště dostanou na lavičku počítadlo pro prvňáčky...

Olda Martinec

Noční debly u Davídka

Z pátka 17.6. na sobotu jsme si zahráli další krásné debly v osvětleném areálu Hotelu Davídek.
Počasí nás celý den napínalo, ale nakonec se déšť umoudřil a my jsme v poklidu odehráli celý turnaj od 17-2. V průběhu večera jsme očima dotlačili naše fotbalisty k remíze se silnými Chorvaty 2:2 na ME. Sešlo se nás 11 vyrovnaných párů a ze 3 skupin postupovalo 8 do čtvtfinále.

Během turnaje jsme odehráli spoustu pěkných utkání a ve finále se potkaly dva nejlepší páry večera. Překvapení se však žádné nekonalo a tak Filip s Tomášem si svůj další deblový titul nenechali utéct a zaslouženě turnaj ovládli. Překvapením večera se tak stal velice dobrý výkon dřevořezbáře Petra Kolbeho jak tenisový, tak umělecký. Jako putovní cenu nám vyrobil obří tenisovou raketu...

Olda Martinec

Květnový Rekreant Cup

V sobotu 14.5.2016 jsme se sešli na prvním singlovém turnaji v tomto roce a jelikož bylo 18 kandidátů na poháry, museli jsme hrát nejen u Hotelu Davídek, ale i na kurtech v Novém Rokytníku a v Žacléři. Ze čtyř skupin postupovalo 8 hráčů do semifinále a konkurence byla velká. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko akorát vítr občas zazlobil. Jeden z favoritů turnaje Tomáš Kolomý musel z turnaje pro bolesti zad odstoupit již v prvním utkání.

Nejdelším zápasem turnaje se stal 100 minutový maratón mezi Radkem Malinou a Zdeňkem Čurdou.(... a to hráli jeden set bez Výhod !!!)
Finálová bitva mezi Oldou M. a Romanem F. trvala také kolem 90 minut a hrálo se o každý míček, shoda střídala výhodu a z bitvy nakonec vylezl...

Olda Martinec

Velikonoční deblík

V sobotu 2.4. jsme si zahráli poslední deblík pod „střechou“ v této zimní sezóně.
Sešlo se nás 7 párů a šanci tentokrát dostali pouze rekreanti. Systém turnaje byl spravedlivý a zahráli jsme si každý s každým na jeden vítězný set. Dobroty na cestu nám naše drahé polovičky nabalily a tak jsme se mohli naplno věnovat tenisu.

Turnaj gradoval až do konce a dvojice Filipa s Tomášem byla jen dva míčky od bramborové medajle, ale s potíží se dostala. Ve finále si bez problémů poradili s dvojicí Oldy s Pecou, kteří do té doby nebyli poraženi a prohra 1:6 jim zajistila „pouze„ druhé místo. Filip s Tomášem tak ve finále potvrdili roli nejlepšího deblového páru mezi rekreanty.
Třetí místo obsadila dvojice Honzy se Zdeňkem, kteří vlézali pod sprchu s vědomím, že jim pohárek nejspíš utekl, ale jelikož na kurtech se zrodilo překvapení a Olda V. s Láďou G. porazili Romana F. s Martinem S., a ti se tak připravili o medajly.

Závěrečná After párty se konala za hlasitého zvuku kapely S band v Restauraci Na vidličce a byla to super zábava až do ranních hodin... a teď už huráá na venkovní kurty...

Olda Martinec

Březnový MDŽ deblík

V sobotu 5.3. jsme se sešli ve sportovním areálu Hotelu Davídek k dalšímu super kvalitnímu deblovému turnaji. Turnaje se účastnilo 8 dvojic z toho plná polovina dvojic byla sestavena z jednoho závodního hráče a rekreanta. Úroveň zápasů byla vysoká a do semifinále se probojovaly jenom páry se závodními hráči. Holky nám připravily spoustu dobrot a k obědu jsme měli kohouta na víně s rýží. Hráli jsme na jeden vítězný set a od čtvtfinále KO systémem.

Zranění Karla Ticháčka v prvním zápase turnaje a jeho náhrada náhodně kolemjdoucím Ondrou Martincem sestavila tu správnou vítěznou dvojici, která nedala nikomu žádnou šanci. Libor s Ondrou si zaslouženě dokráčeli pro vítězství a ani závodní dvojice Tereza s ...

Olda Martinec

Memoriál Ireny Martincové

V sobotu 30.ledna jsme se sešli na prvních letošních deblech v Hotelu Davídek.
Na začátku ledna nás bohužel navždy opustila naše věrná fanynka a kuchařka I.M. a tak jsme si museli poradit sami. Každý z 10 párů donesl něco dobrého na zub a bylo nám fajn. Ve skupinách došlo již k prvním překvapením, ale favoriti turnaje ani jednou nezaváhali a obhájili tak poslední triumf.

Celým turnajem prošli bratři Martin s Vláďou bez zaváhání a s přehledem turnaj vyhráli. Největším překvapením bylo vyřazení Filipa s Tomášem již ve skupině, kde vyhráli jenom jeden zápas.

Olda Martinec


Turnaje 2015

Vánoční trojboj

V sobotu 19.12. se 10 pánských a 2 mixové páry utkaly ve 3 tradičních disciplínách (tenise, badmintonu a ping pongu) o krásné ceny. 12 párů bylo rozlosováno po 4 do tří skupin a z nich postupovalo 8 nejlepších párů do čtvrtfinále. Po celý den se k výborným sportovním výkonům podávalo také chutné občerstvení a nálada byla i díky cukroví skvělá. V zápasech, kdy se skóre ze všech tří disciplín sčítá, mnohdy rozhodovalo o vítězi jenom pár míčků a úroveň předvedené hry byla výtečná.

Nejlepší výkony po celý den podávali dvorští bombarďáci Mireček s Mírou a bez zaváhání turnaj vyhráli a obhájili svůj únorový trojbojový triumf.
Moment turnaje: V semifinále mezi Romanem F. a Pavlem H. - Radkem M. a Milanem K. bylo skóre po 3 disciplínách 49:49 a rozhodovalo tak jediné tenisové podání o postupu do finále.

Olda Martinec

Listopadový deblík

V sobotu 21.11. jsme si zahráli v hale u Davídka poslední deblový turnaj sezóny.
Sestavené dvojice byli nesmírně vyrovnané a do posledních zápasů ve skupině nebylo jasné kdo z 10 párů proklouzne do čtvrtfinále. Jedna dvojice však byla nad síly ostatních a turnaj s přehledem opanovala. Oslavy bratrů Hrudíkových byly velké a končily až v pozdních ranních hodinách.

Před turnajem jsem Vláďovi a Martinovi H. “vysvětloval, co mi to dalo práce jim připravit takovou konkurenci, aby jim to už konečně dalo na vítězství“ a musím je pochválit, protože turnajem prošli bez ztráty setu a zaslouženě vyhráli.
Naši „starouši“ Olda s Vláďou se postarali o překvapení ve skupině, kde z vedení 5:1 a mečbolu přišli o celý zápas i postup ze skupiny na úkor Milana K. a Pavla H.

Olda Martinec

Říjnový deblík

Poslední říjnovou sobotu (31.10.) se odehrál první halový turnaj sezóny ve sportovním areálu Hotelu Davídek. Sešlo se maximální počet 10-ti párů a konkurence byla více než skvělá. Tři největší favorité se nalosovali do jedné 5-ti členné skupiny a tak se bojovalo o každý vítězný míč již od začátku. Olda si také zahrál jako nehrající pořadatel ve fernetovém týmu ze Dvora a později jako náhradník za odpočívajícího Vláďu G. Pozdější vítězové turnaje ve skupině utrpěli 2 porážky, ale postupem času se rozehráli k výbornému výkonu.
Vyvrcholením turnaje byla nejen kvalitní hra ale také poturnajová After párty, která končila až v ranních hodinách v PH.

K největšímu překvapení turnaje došlo v semifinále, kdy Ondra M. s Mirkem V. porazili bez větších problémů Filipa R. s Tomášem K., ale ve finále již na favority nestačili. Nejhezčím zápasem turnaje bylo druhé semifinále mezi sourozeneckými páry Štejnarovými a Hrudíkovými, kde se bojovalo o každý míček a odvracely se mečboly na obou stranách. Šťastnější dvojící byly Radek a Michal Štejnarovi z Klášterce od Mladé Boleslavi, kteří vyhráli zkrácenou hru 10:8 a samotné finále 6:4.
Pikantní souboj se odehrál o 3.místo kde silně „orumovaná“ dvojice Filipa s Tomášem po heroickém výkonu porazila Vláďu a Martina H.

Olda Martinec

Memoriál Honzy Romančáka

Na památku výborného trutnovského fotbalisty a tenisty J.Romančáka se uskutečnil v sobotu 27.9. v Horním Maršově tradiční tenisový turnaj pro rekreační hráče. Rodinní příslušníci a jeho spolupracovníci z HABRu hostili 12 hráčů za již trochu podzimního, ale slunečného počasí. Hráči se utkali ve skupinách na 1 set a poté ve vyřazovcí části. Nejlépe se dařilo Oldovi Martincovi, který prošel 13. ročníkem tohoto turnaje bez porážky a připsal si na své konto 4. vítězství na tomto turnaji.

V kategorii nad 50 let si výhru vybojoval Karel Ticháček nad Martinem Bartoníčkem 6:4.
Největšími obraty v zápasech se blýsknul Tomáš Kolomý z Pardubic, kterému se podařilo ve čtvrtfinále utéci ze 3 mečbolů a ze stavu 1:5 a 0:40 dotáhl zápas až do vítězného tiebreaku. V semifinále z 0:3 otočil zápas na 6:4. Ve finále se už však žádné drama nekonalo a Olda si bez větších problémů s Tomášem poradil 6:2.

Olda Martinec

Finále Davis Cupu Krkonoše

V neděli 20.9. ve sportovním areálu Hotelu Davídek se uskutečnil finálový turnaj Davis Cupu Krkonoše 2015. Na turnaj se nominovalo 6 dvojic, přičemž vítězové základních skupin měli jistou semifinálovou účast. Počasí bylo sluníčkovo-deštivo-větrno-bláznivé, ale na dobrý tenis to žádný vliv nemělo. Gulášek a spousta dobrot nám náladu po prohraných mačích dosytosti spravily.

Po čtvrté za sebou se zaslouženě radovali z vítězství v turnaji Filip s Tomášem, kteří neprohráli ani jeden zápas. Překvapením turnaje se stali Roman F. s Oldou V., kteří si odnesli bronzové poháry za výbornou hru po celý turnaj.

Olda Martinec

Trutnov Rekreant CUP (dvouhry)

V sobotu 5.9. se na trutnovských kurtech uskutečnil již 7.ročník tenisového turnaje pro rekreační hráče. 20 českých a dva polští hráči si v bitvě ve skupinách a později v KO systému vyzkoušeli svoji tenisovou formu.
Za ideálního počasí se turnaj odehrál ve výborném tempu a nebyla nouze o překvapivé výsledky...

Marcel Dobrev z Hradce Králové prošel celým turnajem bez jediné prohry a ve finále jeho výkon vygradoval a nedal tak místnímu hráči Oldovi Martincovi žádnou šanci a obhájil titul z předchozí srpnové MO kvalifikace. V soutěži útěchy si vítězství zajistil Mateusz Kuniej z Lubawki. O největší překvapení turnaje se postaral Lukáš Vincenc, který nadělil v osmifinále velkému favoritu Filipu Rapanovi krásného kanára (6:0).

Olda Martinec

Malý Open - čtyřhry Trutnov 2015

V sobotu 8.8. se na trutnovských kurtech odehrál další díl tenisové kvalifikace o postup na mistrovství republiky neregistrovaných hráčů do Prostějova ve čtyřhrách. Za pekelně teplého počasí a hlasité hudby z místního koupaliště si to rozdalo 14 deblových párů z celé republiky o 4 místenky na finálový turnaj. Po odehrání skupin se 8 nejlepších dvojic utkalo v KO systému až do finále. Hráči ve 40 stupňovým vedru předváděli vynikající výkony a turnaj měl výbornou atmosféru. Dva domácí páry Rapan-Kolomý a Martinec-Černý si zajistili postup mezi nejlepší páry na mistrovství republiky!!!

Ve Skupině C o postupu mezi 8 nejlepších rozhodoval mezi 3 páry se 2 vítězstvími a dvěma prohrami 1 jediný game! Nepostoupivší pár z Prahy Hustoles-Kuželka tak zvítězili alespoň v soutěži útěchy. Domácí páry byly i 2 míčky od finále, ale nakonec si to mezi sebou rozdali „jenom“ v boji o 3.místo, kde byly úspěšnější Filip Rapan a Tomáš Kolomý, kteří zvítězili nejtěsnějším rozdílem 7:6 nad Oldou Martincem a Petrem Černým taktéž z domácího oddílu TJ LOKO Trutnov. Ve finálovém zápase si dvojice hráčů Vláďa Kašper a Jirka Šedivý poradila bez problémů s dvojicí z Vysokého Mýta Střílek-Souček v poměru 6:2 a zaslouženě celý turnaj vyhrála.

Olda Martinec

Malý Open - dvouhry Trutnov 2015

V sobotu 25.7.2015 se v Trutnově na kurtech tenisového oddílu LOKO Trutnov odehrál zatím nejkvalitnější turnaj neregistrovaných hráčů v historii oddílu. Po spojení s organizátorem turnajů Malý Open panem Danem Malým nám byla přidělena kvalifikace pro Královéhradecký kraj. Turnaje se zúčastnilo 21 hráčů ze širokého okolí, z toho 3 hráči patřící k Top 10 neregistrovaných hráčů v ČR. Obrovskou motivací pro 4 nejlepší hráče turnaje byla jistá účast na Mistrovství republiky neregistrovaných tenistů v Prostějově!!! Po odehrání skupin se 16 nejlepších utkalo v KO systému. Za slunného počasí se turnaj odehrál v příjemné atmosféře a ani časté větrnné poryvy hráče nerozhodily a hrál se výborný tenis.

Ve finálovém zápase si Marcel Dobrev z Hradce Králové poradil stejně jako ve skupině s Michalem Štejnarem z Mnichova Hradiště v poměru gamů 6:3 a zaslouženě v turnaji triumfoval!!! O 3. místo si to rozdali domácí tenisté z Trutnova - Filip Rapan a Petr Černý, který nakonec svého hendikepovaného soka udolal i v křečích 6:3. Všichni 4 tenisté se tímto kvalifikovali na podzimní mistrovství ČR neregistrovaných tenistů do Prostějova.

Obrat turnaje: Ve čtvrtfinále si domácí Petr Černý poradil s nepříznivým stavem 0:4 a 2. nejlepšího hráče žebříčku MO poslal předčasně domů.
Výkon turnaje: Domácího hráče Filipa Rapana celý den sužovaly bolesti zad, ale s pomocí „Krakonošovy medicíny„ se doplazil až mezi 4 nejlepší.

Olda Martinec

Noční debly u Davídka

V sobotu 4.července jsme se sešli ve sportovním komplexu Hotelu Davídek ke 2.ročníku nočního deblového turnaje. 11 dvojic si zahrálo ve skupinách za luxusního, teplého večera pěkný tenis na 1 set. Bojovalo se od 17-2.30 a bitvy to byly někdy i dosti hlasité. Občerstvení s grilováním a nálada byla super. Po skončení turnaje se nikomu moc do postele nechtělo a tak se ještě kecalo a kecalo...

Tereza s Martinem se sice pomaleji rozjížděli, ale jejich výkony měli stoupající úroveň a ve finále nadělili loňským vítězům Tomášovi s Kolbičem po parádním výkonu krásnýho kanárka i s klecí (6:0) !!!

Smolařem turnaje se stal Martin Cabalka, který se potkal při snaze doběhnout míč s plotem a musel na ošetření do nemocnice.

Olda Martinec

Květnový Rekreant Cup

V sobotu 16.5. jsme si zahráli první singlový turnaj sezóny na 2 kurtech u HD a jednom kurtu v N.R. Počasí bylo super, ale zdraví jednotlivých hráčů bylo bídné a tak se taktovky chopili překvapiví hráči... V den semifinálového zápasu ČR-Kanada 0:2, jsme stihli hrát tenis i sledovat zajímavý hokej... Ze třech skupin postupovalo 8 lidí do KO systému.

Po vyrovnaném finálovém boji zdolal Zdenda Čurda mladšího Romču Fizéra a oba tak mohli oslavit svůj nejlepší turnajový výsledek kariéry. Gratulujeme i třetímu Radkovi Malinovi...!!!

Olda Martinec

Dubnový deblík

V sobotu 18. dubna jsme zahájili turnaj přípitkem Oldových 40. narozenin a rozloučili jsme se tak s halovou sezónou. Sešlo se nás 10 párů a jeden pár ze skupiny nepostupoval do čtvrtfinále. Jídla bylo habaděj a nálada byla více než veselá. Roman S. a Roman Z. se nám starali o zábavu...

O vítězství Filipa s Tomášem nebylo pochyb a po skoro bezchybném výkonu finále zcela opanovali. Za stavu 4:0 to Olda už nevydržel a po jeho fantastickém servisu a ještě lepším Filipově returnu na lajnu raketa trefila nejbližší sloupek... V utkání o 3. místo svedli kluci super bitvu a nekonečnej Tie break nakonec vyhráli Ondra s Honzou 15:13...

Olda Martinec

Březnový deblík

V sobotu 21.3.2015 se 8 tenisových párů sešlo ve sportovním areálu HD k pravidelnému deblovému turnaji. Na hráče čekala spousta dobrot a kupa dobrého tenisu. Ve skupinách jsme si zahráli 3 zápasy a poté se pokračovalo KO systémem na 1 set až do finále.

První čtyři dvojice v turnaji byly velice vyrovnané a rozhodovalo vždy jen málo... V bitvě o 3.místo dvojice Martin se Zdendou odvrátila mečbol a ve finále Olda s Pecou měli již nadějný náskok 7/4, ale po zlepšeném výkonu Filipa s Tomášem v závěru zápasu se žádné překvapení nekonalo a v Tiebreaku si svůj další triumf Žabičky nenechali vzít...

Olda Martinec

Valentýnský trojboj

V sobotu 28.2. jsme se sešli k dalšímu trojboji, ale bohužel pouze v 6-ti párech. Systémem každý s každým jsme si zahráli 5 náročných utkání. Poslední vítězové a velcí favoriti Hrudíci skončili na třetím místě a loňští vítězové Martincovi skončili poslední... Turnaj byl nesmírně vyrovnaný a zajímavý až do samého konce.

Po posledním tenisovém utkání turnaje Mírové Vojtíšek a Přichystal měli s Hrudíkovými stejné skóre 49-49 a hrálo se o jeden jediný extra bod, který rozhodnul o jejich celkovém vítězství v zápase i turnaji. Kdyby bod vyhráli Hrudíci, pořadí v turnaji by bylo úplně jiné: 1.Čurda-Jiránek, 2.Hrudíci, 3.Vojtíšek-Přichystal..., ale na kdyby se nehraje a tak Mírům ze Dvora moc gratulujeme!

Olda Martinec

Lednový deblík

V sobotu 31.ledna jsme si zahráli první turnájek nové sezóny 2015. Sešlo se nás 9 párů a jeden pár ze skupiny nepostupoval do čtvrtfinále. Jídla bylo habaděj a nálada byla veselá až do pozdních ranních hodin...

Po dvou vyrovnaných utkáních v semifinále a finále turnaj nakonec ovládli zaslouženě Filip s Tomášem. Králem parketu PH se stal ale Jirka Polášku se svými dokonalými otočkami...

Olda Martinec

Memoriál I. Martincové

vítěz turnaje: Hrudíci

Květnový Rekreant Cup

vítěz turnaje: Zdenda Čurda

Lednový deblík

vítěz turnaje: Rapan-Kolomý

TOPlist